Difference between revisions of "Jannis"
From Anu Anu RPG
(→Level) |
|||
| Line 38: | Line 38: | ||
| Gesellschaftslevel: || _____ || ____________: || ___ | | Gesellschaftslevel: || _____ || ____________: || ___ | ||
|- | |- | ||
| − | | ____________: || _____ || | + | | ____________: || _____ || ____________: || ___ |
|- | |- | ||
| − | | ____________: || _____ || | + | | ____________: || _____ || ____________: || ___ |
|} | |} | ||
Revision as of 17:32, 20 March 2018
Charakterbogen
| Name: | _____ | Stufe: | ___ |
| Rolle: | _____ | Rollenlevel: | ___ |
Werte
| Stärke: | ___ | Mut: | ___ |
| Gewandheit: | ___ | Intuition: | ___ |
| Konstitution: | ___ | Charisma: | ___ |
| Fingerfertigkeit: | ___ | Klugheit: | ___ |
| Lebensenergie: | ___ | Ausweichen: | ___ |
| Ausdauer: | ___ | Angriff: | ___ |
| Initiative: | ___ | Parade: | ___ |
Level
| Körperlevel: | _____ | _____________: | ___ |
| Handwerkslevel: | _____ | ____________: | ___ |
| Naturlevel: | _____ | ____________: | ___ |
| Wissenslevel: | _____ | ____________: | ___ |
| Gesellschaftslevel: | _____ | ____________: | ___ |
| ____________: | _____ | ____________: | ___ |
| ____________: | _____ | ____________: | ___ |