Difference between revisions of "Jannis"
From Anu Anu RPG
| Line 18: | Line 18: | ||
| style="color: red;" | Stärke: || ___ || style="color: blue;" | Mut: || ___ | | style="color: red;" | Stärke: || ___ || style="color: blue;" | Mut: || ___ | ||
|- | |- | ||
| − | | Lebensenergie: || | + | | Lebensenergie: || ___ || Ausweichen: || ___ |
|- | |- | ||
| − | | Ausdauer: || | + | | Ausdauer: || ___ || Angriff: || ___ |
|- | |- | ||
| − | | Initiative: || | + | | Initiative: || ___ || Parade: || ___ |
|} | |} | ||
Revision as of 02:15, 20 March 2018
Charakterbogen
| Name: | _____ | Stufe: | ___ |
| Rolle: | _____ | Rollenlevel: | ___ |
Werte
| Stärke: | ___ | Mut: | ___ |
| Stärke: | ___ | Mut: | ___ |
| Stärke: | ___ | Mut: | ___ |
| Stärke: | ___ | Mut: | ___ |
| Lebensenergie: | ___ | Ausweichen: | ___ |
| Ausdauer: | ___ | Angriff: | ___ |
| Initiative: | ___ | Parade: | ___ |